IDS-ovac Boris Miletić, preplašio se propovjedi; bestidno napao Kardinala Bozanića


https://hrvatskepraviceblog.wordpress.com/2019/02/16/boris-miletic-kao-louis-iv-koja-demokracija-koja-tolerancija-koja-sloboda-misljenja-koji-suzivot-istra-to-sam-ja/

IDS-ovci i pulski gradonačelnik Boris Miletić ponašaju se kao apsolutistički gospodari svega živog i neživog u Istri, napisala sam 16.veljače 2019 godine!

Koja demokracija, koja tolerancija, koji suživot, koja sloboda mišljenja?

NEMA TOGA U ISTRI,  NEMA ! 

Zar pored IDS-a da bilo tko smije drugačije misliti, drugačije govoriti, drugačije pjevati i sa drugačijima ljudima  se družiti?

IDS je uništio živote 4 500 Uljanikovih radnika, njihovih obitelji i njihove djece!

Da  gospodari života, jer je upravo IDS upropastio i uništio živote 4 500 Uljanikovih radnika, njihovih obitelji i njihove djece. Uništio je djetinjstvo njihovoj djeci, koja su IDS-ovom pogrešnom politikom došla  na rub gladi, rasturio je obitelji i raselio ih po svijetu u potrazi za poslom i egzistencijom.

I ne samo živote Uljanikovih radnika. Bez posla su prije njih, ostali radnici Puljanke, Istre-Veletrgovačkog, Mljekare, Mehanike, građevinskog diva Istragradnje, svijetski poznate trikotaže Arena, i to samo u Puli, a gdje je cjela Istra?  Da ne spominjem u bescjenje prodan Arenaturist, promašeni projekt Brijuni- rivijera u pulskom zaljevu, kojemu je smetalo brodogradilište  Uljanik i zato ga je trebalo uništiti.

Sve to nije bitno za IDS i Borisa Miletića, ni vapaj Uljanikovaca u pismima  koje je predsjednik Jadranskog sindikata Boris Cerovac uputio kardinalu Bozaniću i Papi Franji, ni odgovor koji je u svojoj uskršnjoj propovjedi uputio radnicima kardinal Bozanić!

Bitno je da se Boris Miletić nađe pozvan da svima određuje što će govoriti, kako će govoriti i kada će govoriti, jer on je “neprikosnoveni vladar Istre,” pa bi sada htio zavladati cijelom Hrvatskom, pa i Katoličkom crkvom!

Osobito su mu na meti predstavnici Katoličke crkve, kojima određuje tko sve smije ili ne smije održavati predavanja u Crkvenim prostorima, što sve smiju ili ne smiju raditi i  propovijedati župnici u svojim župama i Crkvama , pa mu  nije dovoljno naređivati samo lokalno, već treba i samom  vrhu  Katoličke crkve i kardinalu  Bozaniću određivati što treba govoriti, da se “njegovo veličanstvo” Boris Miletić ne osjeti pogođen.

A našao se očito pogođen u propovjedi kardinala Bozanića, što ova njegova reakcija i zorno pokazuje.  I trebao bi biti pogođen, jer on redovno svaki mjesec prima  plaću iz Proračuna kojeg svi mi punimo, a  povrh plaće razne druge naknade za članstvo u Nadzornim odborima, dnevnice, plaćene troškove službenog mobitela, službenog vozača itd, itd.

Međutim ne pogađa Borisa Miletića tragedija radnika Uljanika, pogađa ga  istina koju je izrekao kardinal Bozanić, istina koju su Kardinalu napisali radnici Uljanika i na koju je Kardinal reagirao;

vapaji govore o tome da radnici ondje mjesecima dolaze na posao, a ne dobivaju nikakvu plaću i to u dijelovima domovine za koje sa kaže da su najrazvijeniji”.

“Kako je to moguće? Sigurno da o tome znaju ljudi iz politike, kako iz lokalne tako i one najviše. Moguće je da se trebaju rješavati problemi koji su se dugo skrivali pod tepih zbog interesa moćnika, no u takvim igrama i računicama na kraju strada mali čovjek”, rekao je kardinal Bozanić i pozvao  odgovorne da u rješavanju nelakih zadataka ne izgube iz vida malog čovjeka koji nije zaštićen.

kardinal-bozanić-polnoćka

Pismo na koje je reagirao  kardinal Bozanić glasi;

“Poštovani,

danas smo uputili pismo Papi Franji od kojeg tražimo da moli za nas radnike Uljanika i 3. Maja kao i za naše članove obitelji. Tražili smo da moli za rješenje problema isplate plaće i očuvanja brodogradilišta, koje 163 godine nisu uspjele uništite prethodne vlade i države u kojima se živjelo.

Političari su nam oduzeli kršćanski blagdan Božić, ali im to nije bilo dovoljno već rade i na oduzimanju Uskrsa. Krenuli smo u osmi mjesec za kojeg je upitna isplata plaće radnicima dva brodogradilišta (u Puli i Rijeci), a dragi su nam se političari okrenuli trošenju novaca poreznih obveznika za izbor 11 političara za Europsku komisiju. U nacionalnim medijima objavljuje se izjave političara koji se brižno trude da brodogradilištima osiguraju posao, bez pokrića. Gladni radnici i naši članovi obitelji više nisu vijest, nije vijest niti to što ostaju bez nekretnina, završavaju nezbrinuti na ulici, bježe u druge države gdje se poslodavci i političari bolje odnose prema njima. Nadamo se da Vi ne dijelite građane i radnike prema mjestu stanovanja i rada kao što to godinama rade političari što je vidljivo na predmetu brodogradilišta u Puli i Rijeci.

Dolazi nam Uskrs kada će ti isti političari koji su svojim nečinjenjem i krivim odlukama doveli građane RH u tešku životnu situaciju, sjediti u crkvama na prvim mjestima, kao najveći kršćani. Kršćani koji se brinu za svoje stado!!! A, što nakon što izađu iz crkve?  Hoće li biti bolji u svom radu? Hoće li raditi napokon u interesu radnika i građana RH ili će raditi na izmjenama zakona, čije izmjene će biti u interesu manjeg broja građana (bogatih i njih samih), a na štetu većine ostalih građana RH?

Nismo dosad imali priliku čuti da su se crkveni poglavari oglasili o problemu brodogradnje, radnika i naših obitelji. Na vama je da se napokon odredite što podržavate. Ako podržavate radnike brodogradilišta, ovih dana poslati ćete poruku političarima, kao što ćete tražiti da i mi dočekamo dostojanstveno u krugu obitelji veliki blagdan Uskrs.”

To je istina kojom se našao pogođen pulski gradonačelnik Boris Miletić. Istina je sve što su radnici u ovom pismu poručili, osim onog dijela u kojem političari sjede u prvim redovima , jer se to na Borisa Miletića ne odnosi, njega u Crkvi na misama nema. I ne mora biti, ako je ateist, ali to mu ne daje pravo napadati  predstavnike Katoličke crkve, kao što je to učinio  u svojem priopćenju;

”Ovim putem želimo iskazati žaljenje što je kardinal Josip Bozanić veliki vjerski blagdan Uskrsa instrumentalizirao za slanje pristranih političkih poruka i ciničnu prozivku naših regija, Istarske i Primorsko-goranske županije, koje, kako kaže, predstavljaju ”najrazvijenije dijelove domovine”.

Umjesto političkog agitiranja, kardinal Bozanić mogao je današnje obraćanje iskoristiti da upozori na nehumanu, bešćutnu i nekršćansku politiku zavlačenja koju ustrajno provodi država prema radnicima Uljanika i 3. maja.

Ovim putem apeliramo na crkvene autoritete da se sudrže od političkog navijanja i diskriminacije regije koje im iz njima znanih razloga nisu po volji te da se u duhu Uskrsa aktivno založe za radnike brodogradilišta i doprinesu okončanju njihove višemjesečne patnje.

Isto tako, koristimo ovu priliku da čestitamo Uskrs svim građanima Republike Hrvatske koji slave ovaj blagdan!”- piše u priopćenju  za medije predsjednika IDS-a g. Borisa Miletića.

“Ovim putem apeliramo na crkvene autoritete da se sudrže od političkog navijanja i diskriminacije regije koje im iz njima znanih razloga nisu po volji ”

Zamislite Boris Mletić kaže regije,naglašavam “regije”, a ne županije,  da Istra i Primorsko-Goranska županija nisu Katoličkoj crkvi po volji??? Moram se nasmijati , jer upravo je  Katolička crkva ta koja je sačuvala hrvatstvo u Istri i Primorju i zaslužna za pripojenje Istre i Primorja Hrvatskoj. To i je ono što ustvari smeta Borisu Miletiću, jer je i premijera Plenkovića žestoko napao, kada je Vlada Vilu Idolu u Puli darovala  Porečko-Pulskoj biskupiji u kolovozu 2017. godine.

I još je nešto zanimljivo, naime Boris Miletić koji ne ide u Crkvu, podučava kardinala Bozanića o duhu Uskrsa??? Tako je istim riječima podučavao i župnika u Puli, što je u duhu Kršćanstva.???

“čestitamo Uskrs svim građanima Republike Hrvatske koji slave ovaj blagdan!”, piše na kraju Miletićeva priopćenja. To nije i njegov blagdan, jer da je ne bi se ogradio, Uskrs je naime državni praznik i neradni dan za sve građane Republike Hrvatske, pa je svima praznik.

Iz ovog priopćenja jasno se razabire koliko je pogođena bit razorne i promašene IDS-ove politike po Istru i Hrvatsku! Boris Miletić misli da je njegov PR dobro odradio posao i medijskim spinovima ljudima isprao mozak! Međutim ljudi pamte, dobro pamte sve IDS-ove promašaje, koji su kulminirali sa Uljanikom.

IDS  natura cijeloj Hrvatskoj svoju političku platformu kao jedino ispravnu i jedino naprednu. A koliko je ta politika nazovi napredna, nazovi antifašistička, nazovi demokratska, nazovi tolerantna i multikulturalna, odnosno licemjerna, korumpirana, prevarantska i štetna,  vidljivo je iz javnih istupa Damira Kajina, bivšeg IDS-ovog saborskog zastupnika, koji je najbolje poznaje iznutra, a kojega su izbacili iz stranke.

SAMO DOĐITE I OTKRITE U ISTRI 🙉🙈

“Pljačka i otimačina nije antifašizam.

Nekima on služi za vlastite probitke jer od ideala i poštenja se ne živi, već od onog materijalnog što se uspije od države oteti. Evo primjera iz stvarnog života.

-Ako ne znate kako se pretvara javno u privatno,

-kako izgledaju od politike ovisni mediji,

-kako funkcionira DORH u svezi sa politikom,

-kako načelnici i pročelnici dolaze do imovine vrijednije od 2 mil.€,

-kako izgleda zapošljavanje stranačkih uhljeba,

-kako se od sirotinje kupuje zemlja za kunu, a preprodaje za 200-300 kn mc,

-kako stranka na vlasti vodi političke procese protiv novinara i opozicije,

https://www.index.hr/vijesti/clanak/novinar-glasa-istre-dobio-otkaz-brijuni-rivijere/569319.aspx

-kako se za plaće, PR, intelektualne usluge, medije, fešte, dnevnice, reprezentaciju itd. troši više od 800 mil.kn javnog novca,

-kako visoki istarski dužnosnici plove jahtom po Jadranu sa šefovima istarskog DORH-a i policije,

-kako bi neki uveli pasaport, a da je postojao, njihove majke ne bi nikad došle u Istru.

Ako ne znate kako si mladi šefovi kabineta i pročelnici “oduzimaju” živote,

https://m.vecernji.hr/vijesti/clan-predsjednistva-ids-a-marin-grgeta-pronaden-mrtav-1105587/

Đani Bažon nađen mrtav, naložena obdukcija

Stoji li iza smrti Martine Duras Pauletić gradonačelik Pule?

-kako se na 100 m od sjedišta istarske policije otvaraju narko hosteli,

-kako policija (cijeli odjel za borbu protiv droge) dila drogu djeci oko škola,

k-ako se najviše istarsko priznanje dodjeljuje osuđenom tal. ministru na 3 god. zatvora i koji je trebao vratiti 3 mil. eura, a taj isti mene tuži zbog nanesenih duševnih boli,

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/siri-se-korupcijski-skandal-guverner-veneta-novcem-od-mita-kupovao-je-vile-po-hrvatskoj/807841/?fbclid=IwAR0bhBiLc33DOyxRdUZEc3tUhJN1m85k7WSgF8cf91jUD-aMcpW0C9EuP70

-kako je moguća takva devastacija prostora kao kada je riječ o kamenolomima iz kojih se crpi ruda za venecijanske brane,

-kako od države kupiš par hektara za 1 bijeli- 1 crni, pa potom na tim česticama predvidiš gradnju 25 vila,

-kako u firmi koja nema zaposlenih ima 10 članova NO na mjesečnoj naknadi 2.800- 4.200 kuna,

-kako nešto kupiš za 900.000 kuna pa prodaš za 25 milijuna kuna, a da DORH kaže sve je u skladu sa zakonom.

-Ako ne znate za pronalazak 8.6 kg heroina i 80 kg smjese dovoljne za jednogodišnje potrebe narko scene u Istri, za pronalazak droge kod stotina posjetitelja pulskih narko festivala,

-za podizanje optužnog prijedloga zbog uljare u Vodnjanu, te sumnjivo financiranje lokalnih izbora 2013. (osumnjičeni IDS-ov direktor i županijska agencija) o čemu se ne piše u medijima,

-da preko sudskih ovrha vrh IDS-a dolazi do najvrednijih nekretnina istarske sirotinje,

-da se hektar zemlje kupuje za 1 do 2 kune,a kasnije preprodaje za 100-tine tisuća eura. (Mitton- Bale, San Giorgio),

-za slučaj člana predsjedništva Poreštine koji biva uhvaćen sa drogom pa ga potom stranka unaprijedi, za narko dosje šefova kabineta,

-da dužnosnik kupi 6.5 ha državne zemlje za 148.000 kuna, plati 12.000 kuna, pa potom založi tu zemlju i dobije od banke 300.000 eura kredita.

-Još gore od toga je kada 1 istarski načelnik od sirotinje kupi za 22.000 kuna 3 ha poljoprivrednog zemljišta, potom tu zemlju urbanizira i onda pod hipoteku da 1 ha te zemlje koju je platio 7.000 kuna i od poslovne banke dobije 220.000 eura kredita.

-Konačno, kada dobiješ koncesiju na pomorskom dobru pa je preprodaju za 100-ine tisuća €.To je Istra danas. Ruka pravde, gdje si? Koliko će to politički Zagreb tolerirati ili ruka ruku mije? Nazdravimo sa Ginettom. Damir”

Uzalud Damir Kajin upozorava i piše, uzalud pišem i ja i mnogi drugi koji ukazuju na sve  štetne pojave IDS-ove vladavine, DORH im još nije pokucao na vrata. Što je još gore ,možemo očekivati samo poznate metode pritisaka i prijetnji upućenih nama koji o svemu tome pišemo.

I kao što je Pilat rekao Isusu” Ti meni o istini dok ja imam moć….?“,tako Boris Miletić nastupa sa pozicije moći, koju su mu birači omogućili, do kada ?